CENTOGENE, genetik test konusunda uzman ve nadir genetik hastalıkların teşhisinde de küresel bir liderdir. Tanısal test ve raporlama için en yüksek standartlara uygunluğu gösteren çok sayıda uluslararası akreditasyona (ISO, CAP ve CLIA) sahip bir kurumdur. 

CentoNIPT®, çok deneyimli bilim adamları ve genetik klinisyenlerden oluşan CENTOGENE ekibi tarafından çalışılmakta, analiz edilmekte ve değerlendirilmektedir. 

Dünya genelinde 115 ülkede 16.000’den fazla iş ortağımız CENTOGENE’e güvenmektedir. 

CentoNIPT® 

Illumina VeriSeq NIPT Çözümü

Güvenli ve doğru doğum öncesi testler

DNA’mız sağlıkı ve normal gelişim için gerekli olan tüm genetik bilgileri taşır. Hücrelerimizde 23 çift kromozom olarak görünür/var olur. Hamilelik sırasında, yanlış yumurta veya sperm oluşumu sonucu gelişen bebekte veya bebeğin gelişiminin en erken safhalarında kromozom anomalileri ortaya çıkabilir. Bu kromozomal anormallikler, bir bebeğin sağlığını ve refahını önemli ölçüde etkileyebilir ve herhangi bir anomaliyi mümkün olduğunca erken tanımlamak önemlidir.

CentoNIPT®, bir kromozomun ek bir kopyasının bulunduğu (trizomi) kromozom anormallikleri için açık pozitif veya negatif sonuç verir. En yaygın kromozomal anormallik olan Down Sendromu > %99.9’luk bir doğruluk oranı ile tespit edilebilir. 

CentoNIPT® aynı zamanda X veya Y kromozomlarının sayısındaki değişiklikleri tarar. Eğer ikizlere hamile iseniz bu test buna da uygundur.

CentoNIPT®

Güvenebileceğiniz uzmanlık

Fetal kromozomal anomaliler için geleneksel doğum öncesi muayene ya koryonik villus örneklemesi ya da amniyosentez yöntemlerini içerir. Bu yöntemler girişimsel yöntemler olup düşük riski taşırlar, ancak yüksek doğruluk düzeyleri ve saptanabilen anomaliler yüzünden dünya çapında standart bir uygulama haline gelmiştir.

CentoNIPT® doğum öncesi kromozomal anomalilerin hızlı ve doğru olarak saptanmasını sağlayan ve CENTOGENE tarafından sunulan non-invaziv prenatal bir testtir.

CentoNIPT®, anneden alınan kan örneğinin en son teknoloji yeni nesil dizileme yöntemiyle birleştirerek, yüksek kalitede tıbbi raporlama sağlar. Diğer girişimsel olmayan test yöntemlerine kıyasla benzersiz doğruluk sağlar - ense saydamlık ölçümü gibi.

Akreditasyon ve Sertififakalar

COLLEGE of AMERICAN PATHOLOGISTS CAP ACCREDITED

CERTIFICATE OF ACCREDITATION

ILLUMINA PROPEL CERTIFICATION

Centers for Medicare and Medicaid Services (CMS)           NPI #1386148971

CENTOGENE US LLC NPI (National Provider Identifier) number: 1386148971

İLETİŞİM

Türmed Sağlık Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. 

Metropol İstanbul Residence C-1 Blok 2B D: 143, 34758 Ataşehir, İstanbul

Tel: 0532 476 5508

 

Konak Mh. Kılavuz Sk. Nilüfer İş Mrkz. Sit. No: 4/9 Nilüfer/Bursa

Tel: 0224 360 2929 - 0535 366 5435

 

Antalya Genetik Hastalıkları Tanı Merkezi

Arapsuyu Mh. 600. Sk. No: 39/1-2 Konyaaltı/Antalya

Tel: 0242 248 8840 - 0533 360 4016